2018-03-07 13:20:37• hírek • Szatmár.ro

Hat csapat játszik a megyei kosárlabda-bajnokságban

A hétvégén vette kezdetét a Szatmár Megyei Kosárlabda Egyesület által szervezett megyei bajnokság, amelyben ez alkalommal hat csapat vesz részt. Ezek a Magicball, a Nagykárolyi BCM , az XXL, az And One, a Hoopsters illetve a Kölcsey Ferenc Főgimnázium csapata.

Az első fordulót február 26 és március 4 között tartották. A Magicball az And One csapatával játszott a Sportlíceum termében és 58:65 lett az eredmény. A Mircea Eliade Általános Iskola tornatermében találkozott a Hoopsters és a Kölcsey – az összecsapást a házigazdák nyerték 88:36-ra. Nagykárolyban lépett pályára a Nagykárolyi BCM és az XXL. A károlyiak 54:28-ra nyerték meg a viadalt.

A bajnokság oda- és visszavágó rendszerben zajlik, a visszavágók sorozata április közepén kezdődik. A csapatok négyszer 12 percet játszanak, a bajnokságot pedig egy egynapos kupa zárja majd le.